Teātra „Zīļuks” audzēkņi filmējās LTV videofilmā „Sešas zvaigznes zobenā”.

Filma, kas tika uzņemta kā veltījums Lāčplēša dienai, kļuva par skatītāko raidījumu attiecīgajā laika joslā visu Latvijas televīziju konkurencē. Kopumā to noskatījās 340 tūkstoši skatītāju.
Izpētīt drosmīgo latviešu strēlnieku gaitas tika uzaicināti arī 3 teātra „Zīļuks” dalībnieki – Edgars Kravalis, Artūrs Dzirne-Dzirnis un Alise Polačenko, kuri iejutās trīs jauniešu lomās, kas skolas projektu nedēļā saņēmuši uzdevumu – izpētīt latviešu strēlnieku gaitas.
Filmas darbība tika uzņemta vairākās Pirmā pasaules kara laika cīņu vietās – ierakumos Ložmetējkalnā, Brāļu kapos, Nāves salā u.c.
Alise Polačenko stāsta, ka filmas uzņemšanas laikā guvusi milzīgu pieredzi, kā aizkadrā viss notiek. Visspilgtākās emocijas raisījušās brīžos, kad bija jāiejūtas notikumos pirms 90 gadiem, kad norisinājās smagas strēlnieku kaujas. Alisei bija iespēja iejusties medmāsiņas lomā, kas kopj ievainotos strēlniekus, kā arī šaut ar īstiem ieročiem un atrasties tuvu sprāgstošām mīnām. Filma tika uzņemta ar Latvijā populāru grupu dalībniekiem, grupām „Tumsa”, „Astro’n’out”, „Dzelzs vilks”, „Baltie lāči” un dziedātājiem Ivo Fominu, Aishu, Mirdzu Zīveri, kas izpildīja karavīru dziesmas, un Uldi Marhilēviču, kas dziesmām veidoja jaunus aranžējumus.
Vienu no komiskajiem gadījumiem Alise piemin, kad režisoram nezinot, esot saģērbta par strēlnieku un ar puišiem piedalījusies kaujas ainās. Tikai vēlāk, kad kamera filmēja tuvplānus, režisors smējās par jauno puisīti, kuru līdz šim nebija atpazinis!
Filmas režisors ir Arvīds Babris, bijušais Rīgas Skolēnu pils teātra dalībnieks.

Informāciju sagatavoja
Zane Goiževska
BJC „Rīgas Skolēnu pils” teātra „Zīļuks” skolotāja,
RIIMC pilsētas pasākumu koordinatore


DSC_0189DSC_0360DSC_0010DSC_0173DSC_0122