Tas, ko pēc nāves neaizmirst, joprojām dzīvs …

2008.gada 1.decembris, ir iezīmējies ar sēru vēsti. Pēc smagas slimības mūžībā ir aizgājis deju skolotājs, tiesnesis, Latvijas Sporta deju federācijas Prezidija biedrs, draugs un kolēģis IMANTS RIHTERS.

Imants bija izcila un kolorīta personība, ar notikumiem bagātu dzīves gājumu, tomēr viens no nozīmīgākajiem Imanta veikumiem bija „Rihtera deju skolas” izveide, kas bija viena no pirmajām profesionālajām deju skolām Latvijā. Deju skola tika atklāta 1991.gadā, kuru Imants vadīja kopā ar savu dzīves biedri Ligitu Rihteri. Tieši „Rihtera deju skolā” Imanta Rihtera vadībā tūkstošiem jauniešu ielika pamatus profesionālu dejotāju karjerai.

Atskatoties Imanta dzīves gājumā, Imants ir dzimis 1954.gadā 26.oktobrī. Savas dejotāja gaitas uzsāka mācoties 8.klasē un dejojot Rīgas Skolēnu pilī satika savu partneri un vēlāk dzīvesbiedri Ligitu Rihteri. Beidzot Rīgas Tehnisko universitāti un strādājot par pasniedzēju, Imants saprata, ka deja dzīvē ir svarīgāka, tādēļ paralēli strādāja arī kā deju skolotājs. Ar savu sievu laulībā Imants bija pavadījis 33 gadus, kuru laikā abi izaudzināja dēlu Edgaru.

Kā Imanta pēdējais nozīmīgākais darbs bija frančīžes deju studijas Arthur Murray atvēršana, tomēr pēdējo darbu veikšanu nācās jau pilnībā uzticēt viņa dzīvesbiedrei Ligitai, jo īsi pirms deju studijas atklāšanas Imantu pārsteidza slimība.

Noslēgumā vēlamies citēt vienus no pēdējiem publiski teiktajiem Imanta vārdiem: „deja man nav darbs, tā ir mana dzīve, manas dzīves kaislība, deja ir kā nebeidzams stāsts, kurā ik mirklis ir kā stāsta kulminācija, kas piesātināta ar kolorītām sajūtām. Deja – tās ir attiecības, kuras veido cilvēku, tā raksturu un paver jaunas dzīves iespējas….”

Izvadīšana notiks š.g. 5.decembrī plkst. 13.00 no Pirmo Meža kapu kapličas.

Elīna Krūkle
Tel.: 67297544

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.