Skolēnu pils korim „Accolada” – 20 gadu jubileja

Koris Rīgas Skolēnu pilī sāka strādāt 1988.gada oktobra mēnesī. No kora dibināšanas to vada diriģente Oksana Čerkasova. Toreiz korī dziedāja bērni vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Šodien korī dzied apmēram 100 bērni un jaunieši vecumā no 4 līdz 27 gadiem.

Apbrīnojami, uz „Accoladas” mēģinājumiem joprojām nāk vairāki jaunieši, kas ir kora audzēkņi no tā dibināšanas! 20 gadu laikā koris ir piedalījies neskaitāmi daudzos koncertos, festivālos, konkursos gan Latvijā, gan ārzemēs: Krievijā, Bulgārijā, Ungārijā, Šveicē, Polijā, Čehijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Itālijā, Vācijā, Austrijā.
Svētdien, 23.novembrī koris nosvinēja savu dzimšanas dienu ar lielisku un krāšņu koncertu Lielajā Ģildē! Koncertā bija iekļauta visa tradicionālā kora „Accolada” programma: garīgā mūzika, mūsdienu mūzika, krievu un latviešu tautas mūzika, tika rādītas kora koncertu retro videofilmas. Kori „Accolada” bija ieradušies apsveikt draugi- TDA „Uguntiņa”, koklētāju ansamblis „Austriņa”, krievu tautas instrumentu orķestris „Kadanss”. Koncerta izskaņā lielajā kopdziesmā kopā ar tagadējiem audzēkņiem dziedāja arī kora bijušie audzēkņi.

Metodiķe Iveta Freimane

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.