Skolēnu pils koklētājas Baltkrievijā

Marta sākumā Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments saņēma Baltkrievijas Republikas Latvijā vēstniecības ielūgumu. Tajā uz vienu no nozīmīgākajiem valsts kultūras dzīves pasākumiem – „Manas dzimtenes dziesmas” („Pesņi mojei krajini”) kā viesis tika aicināts viens no Rīgas pilsētas bērnu un jauniešu ansambļiem. RD IJSD aicinājumu pārstāvēt mūsu valsti pieņēma Rīgas Skolēnu pils koklētāju ansamblis „Austriņa” (vadītāja Iveta Tauriņa, skolotāja Andra Rebiņa).
14.marta vakarā uz Minsku devās „Austriņa” un RD IJSD Bērnu un jaunatnes pārvaldes Interešu izglītības nodaļas vadītājas vietniece Irina Jākobsone. Uz Latvijas – Baltkrievijas robežas viss notika ļoti gludi, ātri. Jau pie Minskas pilsētas robežas Latvijas viesus sagaidīja Minskas Bērnu un jauniešu centra tautas deju ansambļa vadītājs, kurš savā laikā bija viesojies Rīgas Skolēnu pilī. Viņa pavadībā ātri tika atrasta gan viesnīca „Uzvaras 40 gadi”, gan izieta neliela ekskursija pa Baltkrievijas galvaspilsētu: naksnīgā Minska un 2. Pasaules kara piemiņas vieta „Mūžīgā uguns”.
Konkursa „Manas dzimtenes dziesmas” TV ierakstu veidoja Baltkrievijas televīzija ONT. Šajā pasākumā piedalījās tikai paši labākie Baltkrievijas 7 apgabalu folkloras ansambļi. Kā viesi tika uzaicināti pārstāvji gan no Lietuvas, gan arī no Latvijas- Skolēnu pils „Austriņa”. Pasākuma laikā „Austriņas” vadītāja uzzināja, ka viņai būs darbs arī žūrijas komisijā, kas 10 baļļu sistēmā vērtēs un izteiks savu viedokli par labākajiem baltkrievu kolektīviem.
Mūsu kolektīvu Minskā pavadīja gids Maksims – ļoti inteliģents, zinošs cilvēks, kurš sniedza daudz informācijas par interesantākajām Minskas vietām un ēkām, un kurš, kā noskaidrojās vēlāk, strādā Baltkrievijas Iekšlietu ministrijā.
Brauciens uz Baltkrieviju bija ļoti interesants: Lukašenko režīms- izjūtas, ka pulkstenis tiek pagriezts par daudziem gadiem atpakaļ, kad mēs paši vēl dzīvojām PSRS; taču, patīkami pārsteidza plašās un tīrās ielas, baltkrievu lepnums par savu tautu, cieņa pret cilvēkiem, kas devuši lielu ieguldījumu kultūras attīstībā; jaunā Baltkrievijas “gaismas pils” – bibliotēka, nākotnes pilsēta.

Skolēnu pils koklētāju ansambļa „Austriņa” vadītāja Iveta Tauriņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *