Skolēnu pils floristēm panākumi starptautiskajā festivālā „Ziedu fantāzijas”

STA52766

Festivāls notika 2008.gada 3. un 4. oktobrī Rīgas Ebreju biedrības namā, Skolas ielā 6. Rīgas Skolēnu pils floristikas pulciņš pasākumam rūpīgi gatavojās jau no jūlija mēneša, atlasot dalībnieku sastāvu un meklējot idejas konkursa darbiem, kā arī aktīvi piedaloties konkursa organizatorisko darbu veikšanā.

Festivāla ietvaros notika konkursi vairākās nominācijās. Skolēnu pils floristikas pulciņa bērni savos darbos realizēja idejas, kuras smēlās no Im. Ziedoņa „Krāsainās pasakas”, A. Lindgrēnas stāstā par Karlsonu un torti, kā arī pasakās par „Īkstīte” un „Brīnumputns”. Tika gatavota arī kleita no floras materiāliem un ziedu rotājumiem, kā arī ziedu kompozīcijas.

Pasākuma atklāšanas koncertprogrammā piedalījās arī citi Skolēnu pils audzēkņi. Kopā ar pils apģērbu modes un stila pulciņa (skolotāja Antra Žīgure), modes akadēmijas (skolotāja Elga Šmite) audzēkņiem tika izveidotas divas kolekcijas ar vakartērpiem un ziedu pušķiem.

Festivālā mūsu audzēkņu darbi tika atzinīgi novērtēti. Trīs darbi saņēma balvu „Kristāla roze”, tika piešķirti arī trīs speciālie diplomi, saņemtas piemiņas balvas. Ketija Darģe ieguva „Grand Prix” ar darbu „Putnu Bulbulis”.

Festivāla laikā notika arī meistardarbnīcas un paraugdemonstrējumi.

Visa festivāla laikā atmosfēra bija draudzīga, silta, tika dibināti jauni kontakti un rosinātas idejas nākotnes pasākumiem un kopējai sadarbībai ar Krievijas pārstāvjiem. Latvijas puses projekta vadītāja Marina Smirnova pateicās mūsu audzēkņiem un pedagogiem par māksliniecisko sniegumu un Rīgas Skolēnu pilij par ieguldījumu konkursā sekmīgā norisē.

Skolēnu pils floristikas pulciņa vadītāja
Sarmīte Hippe

Bilžu galerija