Pasākumi Skolēnu pilī no 4. līdz 17.martam

Marta sākumā Rīgas Skolēnu pilī viesojās divas studentus grupas – nākamie pedagogi no Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas. Skolēnu pilī jauniešiem notika lekcijas, kuru laikā viņi tika iepazīstināti ar Rīgas pilsētas interešu izglītības iestāžu darbību, studenti apmeklēja Rīgas Skolēnu pils pulciņu nodarbības.

4.martā Skolēnu pils Svētku zālē notika meiteņu kora „Rīga” un Policijas akadēmijas vīru kora „Justus” draudzības koncerts un pasākums. Abi kori draudzējas jau 3 gadus un šādus koncertus rīko divas reizes gadā. Dziesmu svētkos bieži ir jādzied dubultkoru dziesmas (sieviešu kori un vīru kori), tāpēc lai sabalsotu un sadziedātos ir svarīgi organizēt šādus sadraudzības koncertus.

7.martā Skolēnu pils, Teātra zāle bija pilna ar mazajiem skatītājiem. Pils teātra “Zīļuks” izrāde “Sprīdītis” pēc A.Brigaderes lugas motīviem – viena no bērnu visapmeklētākajām izrādēm.

8.martā, svētdienā arēnā „Rīga” notika Raimonda Paula Dziedāšanas svētki, kurus organizē maestro Raimonds Pauls un ievērojamais Dziesmu svētku virsdiriģents Arvīds Platpers. Šajos svētkos piedalās Latvijas jauniešu kori un populāri solisti. Jau otro gadu svētkos dziedāja Skolēnu pils kora „Rīga” vecākā grupa (skolotāja Madara Strazdiņa. Jaunieši ar lielu sajūsmu piedalās svētkos.

Piektdien, 13.martā Dienas aprūpes centrā, Ieriķu ielā ar labdarības koncertu uzstājās pils džeza un vieglās mūzikas vokālā grupa (skolotāja Laimdota Ivule). Šajā centrā Skolēnu pils ansambļi un kori uzstājas četras reizes gadā, un te ir pabijuši gandrīz visi mūsu dziedošie un spēlējošie kolektīvi. Ārī šoreiz koncertā bija ļoti sirsnīga gaisotne, un asaras acīs bija gan klausītājiem, gan dziedātājiem.

14.martā plaši apmeklēta bija teātra “Zīļuks” sirsnīgā un mīļā izrāde “Kā ruksītis ciemos gāja” pēc Dzidras Rinkules – Zemzares stāsta motīviem.

15.martā Krimuldas baznīcā jau piekto cikla APEX CORDIS koncertu dziedāja meiteņu kamerkoris „Tonika”.

17.martā Pirmsskolas vecuma bērnu izglītošanās centra “Mazais Prātnieks” audzēkņi piedalījās Mākslas dienā, bet 19.martā devās mācību ekskursijā uz Latvijas Dabas muzeju.

Rīgas Skolu muzeja pulciņu audzēkņi 5.martā Rīgas Valsts 1.Ģimnāzijā piedalījās Latvijas nacionālā karaspēka virspavēlnieka pulkveža Oskara Kalpaka 90. piemiņas gadadienas Svinīgajā pēcpusdienā „Pieminam Oskaru Kalpaku”. Lielu interesi izraisīja audzēkņu lasījumi par Kalpaku. Šajā karavīru pasākuma dalībnieki dziedāja karavīru dziesmas, dzēra tēju un piekoda rupjmaizi ar taukiem. 6.martā muzeja audzēkņi Latvijas Dabas muzejā apmeklēja izstādes „Mans putns” atklāšanu. 12.martā Latvijas Kara muzejā Rīgas Skolu muzeja direktore Aina Elita Zumente piedalījās Latvijas muzeju kopsapulcē. Tajā tika uzklausīts gada pārskats, piedāvāti jauni projekti, spriests par lielajiem muzeju pasākumiem un diskutēts par 22.maijā Rundāles pilī paredzētajiem starptautiskajai Muzeju dienai veltītajiem svētkiem, kuros liels darbs būs jāiegulda arī Rīgas Skolu muzejam.

Rīgas Skolēnu pils metodiķe Iveta Freimane, www.rsp.lv


Kalpaks-2

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *