Folkloras kopas „Kokle” vadītāja latviešu kultūras dienās un 3×3 nometnē Austrālijā

Janvārī, no četru nedēļu ilga ceļojuma pa Austrāliju, atgriezusies Rīgas Skolēnu pils folkloras kopas „Kokle” vadītāja Dina Liepa. Galvenais ceļojuma mērķis bija Sidnejā norisinājušās 52. Austrālijas latviešu kultūras dienas.

Pārstāvēt latviešu tradicionālo mantojumu tika aicināta folkloras kopa no Rīgas – „Laiksne”, kuras viena no dalībniecēm ir Rīgas Skolēnu pils folkloras kopas dalībniece Dina Liepa. Kultūras dienu programma izvērtās krāšņa un skatītāju apmeklēta. Atklāšanā svētku dalībniekus uzrunāja arī bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura ar savu klātbūtni pagodināja arī visus kultūras dienu pasākumus.
Austrālijā dzīvojošie tautieši patīkami pārsteidza ar savu optimismu un dzīvesprieku. Visas kultūras dienas noritēja sirsnīgā un draudzīgā atmosfērā. Liels prieks bija par Austrālijas latviešu jaunāko paaudzi, kas augstā vērtē tur gan savu tautību, gan valodu, gan latviskās tradīcijas. Ļoti daudzi no viņiem savu nākotni saista ar dzīvošanu Latvijā.
„Laiksnes” koncerta divas daļas kopā ilga trīs stundas. Vēlāk klausītāji teica, ka tās pagājušas nemanot, jo sniegums esot bijis ļoti daudzšķautņains, dziedot gan dziesmas instrumentu pavadībā, gan a capella, gan, pa vidu dziesmām, ievijot stāstījumu. Koncerta nobeigumā notika emocionāla sadziedāšanās kopā ar skatītājiem.
Vēl kultūras dienu ietvaros notika gan kopkoru koncerts, gan deju lielkoncerts, kā arī klavieru dueta no Latvijas Antras un Normunda Vīksnas koncerts un Latvijas Universitātes kora „Juventus” koncerti. Austrālijas jaunieši savu muzikālo un teatrālo varēšanu rādīja Jauniešu koncertā un muzikālajā klubā „Kaladū”. Arī Sidnejas teātris bija sagatavojis lugu – R.Blaumaņa „No saldenās pudeles”, lai Kultūras dienu dalībniekiem rādītu savu varēšanu.
Pēc Jaunā gada sagaidīšanas Sidnejas Latviešu namā, mēs devāmies uz Vombarū (100 km no Sidnejas) uz Austrālijas 3×3 nometni, kur vadījām dažādas ar tradicionālo kultūru saistītas ievirzes gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Dina Liepa, Skolēnu pils folkloras kopas „Kokle” vadītāja
www.rsp.lv/wp