„No sirds uz sirdi” – Skolēnu pils meiteņu kamerkoris „Tonika”

28. novembra pievakarē Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcā atskanēja daudzbalsīga gavilēšana – Rīgas Skolēnu pils meiteņu kamerkoris „Tonika” ieskandināja pirmo cikla Apex cordis koncertu.
Apex cordis – Sirds galotne, vieta, uz kuru tiecas mūsu dzīvībai tik svarīgās artērijas. Arī mūsu mērķis ir sniegties arvien augstāk – no sirds uz sirdi, līdz galotnei. Protams, neesam aizmirsuši, ka šogad Latvija svin savu 90 gadu jubileju. Patiešām dižs vecums cilvēkam, bet valstij tā ir vēl tikai agra, iespējām bagāta jaunība. Kaut gan šī koncertu cikla programma nesatur tikai latviešu komponistu skaņdarbus, tomēr kāda dāvana gan var būt skaistāka par dziesmu? Šis ir arī ļoti piemērots laiks, lai tuvāk iepazītu savu valsti, tādēļ projekta ietvaros plānojam doties ārpus Rīgas. Šajā koncertsezonā apmeklēsim dievnamus vairākās Latvijas pilsētās, lai iepriecinātu klausītājus ar Rietumeiropas un latviešu komponistu garīgo mūziku, kas dziļi uzrunā dvēseli.
Jāatzīst, ka Skaistkalnes nosaukums atbilst patiesībai – tā ir skaista. Par dievnamu mums pastāstīja un tajā laipni uzņēma Paulīniešu Ordeņa tēvs Jānis Vīlaks. Izrādās, ka agrāk šajā vietā bijusi vien neliela ozolkoka svētnīca, kura laika gaitā savus izmērus daudzreiz paplašinājusi un šodien pārsteidz ar skaisto, savdabīgo baroka stila arhitektūru un kokgriezumiem. Tā kļuvusi par otru iecienītāko svētceļnieku galamērķi Latvijā, tūlīt aiz Aglonas. Daudzi ticīgie izlūguši bagātīgas žēlastības pie Skaistkalnes Dievmātes – Ģimeņu Aizbildnes gleznas, kur notikuši pat autentiski brīnumi.
Aptuveni stundu ilgajā koncertā bija iespējams sajust dažādu gadsimtu mūzikas elpu hronoloģiskā secībā, pateicoties mūsu diriģentes un mākslinieciskās vadītājas Ingas Cimiņas prasmīgi veidotajai programmai.
Cikls Apex cordis ir aizsākts, tādēļ sirsnīgi gaidīsim klausītājus decembrī, kad kopīgi centīsimies aizsniegt sirds galotni Lubānas luterāņu baznīcā!

Dziedošā reportiere,
Evija Klūģe