Rīgas Skolēnu pils orientieristam – 5.vieta Pasaules Junioru čempionātā

2013.07.01-07 EJCheOrient-Davis DishlersPasaules Junioru čempionātā orientēšanās sportā Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” orientēšanās pulciņa audzēknis Dāvis Dišlers izcīnīja augsto 5.vietu stafetē Latvijas komandas sastāvā un augstas vietas pasaules 20 spēcīgāko orientieristu vidū individuālajās sacensībās.

2013.gada junioru gada nozīmīgākās sacensības orientēšanās – Pasaules junioru čempionāts norisinājās Čehijā, Hradec-Kralovā, laikā no 1.-7.jūlijam. Tajā piedalījās sportisti no 39 valstīm. Latviju šajās nozīmīgajās sacensībās pārstāvēja arī Skolēnu pils orientēšanās pulciņa audzēknis Dāvis Dišlers, kurš, gatavojoties šīm sacensībām, galvenokārt trenējās un gatavojās Zviedrijā.Jau sezonas sākumā Dāvis parādīja, ka uzstādītie mērķi šajā čempionātā ir augsti, jo sagatavošanās posmā tika izcīnīta 3.vieta Zviedrijas čempionātā Ultra garajā distancē 20 gadīgo Elites sportistu vidū, uzrādīti augstvērtīgi rezultāti Silva līgas sacensībās un Latvijas čempionātā.

Pasaules junioru čempionātā sportisti mērojās spēkiem sprintā, garajā distancē, vidējās distances kavlifikācijā un finālos, kā arī – stafetē. Organizatori katrā sacensību veidā piedāvāja ļoti atšķirīgus apvidus – garajā distancē lielas reljefa formas ar ceļu izvēles variantu iespējām, ātri skrienamu, bet – fiziski smagu.

Garajā distancē (9.9 kilometri 21 kontrolpunkts 620m kāpuma summa) D.Dišlers uzrādīja augstu rezultātu, kas bija labākais starp Latvijas sportistiem, ierindojoties 16.vietā 169 sportistu vidū.

Vidējā distance sākās ar sacensību kvalifikāciju, pēc kuru rezultātiem sportistus iedalīja A, B un C finālos. Par medaļām cīņa turpinājās A finālā, kuram kvalificējās arī Dāvis.  Tika izcīnīta 15.vieta, no uzvarētāja E.Svenska (Zviedrija) atpaliekot 2 minūtes 17 sekundes, kas vērtējama kā augsts sasniegums. Jāatzīmē, ka šajā distancē visas 3 vietas izcīnīja Zviedrijas sportisti un godalgoto vietu ieguvējus šķīra attiecīgi 1 un 8 sekundes.

Pēdējā sacensību diena tika gaidīta ar cerībām uz augstu rezultātu. Latvijas komanda – Dāvis Dišlers, Rūdolfs Zērnis, Jānis Sārs 57 komandu konkurencē – 5.spēcīgākā pasaulē. Par stafešu uzvarētājiem kļuva Čehija, sudraba medaļas izcīnīja Zviedrija, bronzas medaļas Krievija, 4.vieta Dānijai, kas par 25 sekundēm apsteidza Latvijas trio. Par spraigu cīņu liecina fakts, ka komandas, kas izcīnīja 4.- 9.vietu, finišēja vienas minūtes ietvaros.