Ivars Kļaviņš astotais Eiropas čempionātā

No 3. līdz 5. jūlijam, Serbijā norisinājās Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās sportā. Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja divi RSP orientieristi – Dāvis Dišlers un Ivars Kļaviņš.

Gara distance – Lielisku rezultātu uzrādīja Ivars Kļaviņš, kurš uzvarētājam zaudēja tikai 4:08 minūtes un ieņēma augsto 8. vietu 85 dalībnieku konkurencē. Sekojot tiešsaistes rezultātiem RSP ātrākais orientierists Anatolijs Tarasovs atzina, ka ir patīkami pārsteigts par šo Ivara augstvērtīgo rezultātu Eiropas līmenī, kas ir augstāks par viņa sasniegto garajā distancē.  Un secināja ka Ivars ir ļoti ātrs un perspektīvs orientierists.

41 163 Davis Dislers LAT Latvia 1:07:49 16:52

Stafetes – M16 grupā Latvijas 1. komandu pārstāvēja Ivars, bet Dāvis tika atstāts rezervē. Jau pirmajā etapā mūsējo komanda izrāvās līderpozīcijās un pateicoties Ivara labajam skrējienam stafeti nodeva kā 2. ātrākā komanda. 2. etapa veicējs Rūdolfs Zērnis turpināja iesākto un stafeti nodeva stabilā 2. vietā, bet diemžēl komandas līderis Valters Ļubinskis savā skrējienā uzrādīja tikai 18. ātrāko rezultātu (no 21) un Latvijas komanda finišēja 10. vietā.

All contorls

10 162 LAT Latvia 132:19
Ivars Klavins 36:06 2 36:06 2
Rudolfs Zernis 36:38 2 72:44 2
Valters Lubinskis 59:35 18 132:19

Sprints –  Pēdējā sacensību dienā norisinājās sprinta sacensības, kurās atkal labu rezultātu uzrādīja Ivars Kļaviņš, kurš izcīnīja 20. vietu. Savukārt otrs RSP orientierists Dāvis Dišlers distanci veica aptuveni 40. vietas līmenī, bet distances beigās atzīmējās nepareizā kontrolpunktā, līdz ar to tika noņemts.

163 Davis Dislers LAT Latvia mp

Eiropas jauniešu čempionāts ir Pasaulē nozīmīgākās starptautiskās orientēšanās sacensības jauniešiem vecumā no 16 līdz 18 gadiem. Nākamajā gadā EYOC norisināsies Spānijā.